Квач Я., Грималюк А. Еволюція міжнародної торгівлі. Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2017.
№ 4. С. 47-56. Серія. Економічні науки.

УДК 339.5.01

КВАЧ Ярослав,
д. е. н., доцент, директор Одеського торговельно-економічного інституту

ГРИМАЛЮК Андрій,
к. е. н., доцент, завідувач кафедри економічних теорій
Одеського торговельно-економічного інституту

ЕВОЛЮЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

Розглянуто закономірний характер періодично повторюваного переходу до нового історичного циклу, що характеризується послідовним чергуванням періодів державного регулювання та дерегулювання міжнародної торгівлі. Здійснено аналіз перспективи наближення в майбутньому третього історичного циклу.

Ключові слова: меркантилізм, протекціонізм, лібералізм, глобалізація, вільна торгівля, неомеркантилізм, протекціоністський сценарій державного регулювання, ліберальний сценарій державного регулювання, циклічність еволюції міжнародної торгівлі.