Шкуропадська Д. Стійкість національної економіки у контексті глобальних викликів. Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2017. № 4. С. 84-97. Серія. Економічні науки.

УДК 330.101.52:339.92

ШКУРОПАДСЬКА Діана,
аспірант кафедри економічної теорії та конкурентної політики

СТІЙКІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
У КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ

Розглянуто глобальні кліматичні, фінансові та продовольчі виклики. Визначено фактори, які поширюють вплив глобальних викликів на національні економіки та показники їх оцінювання. Проведено аналіз динаміки показників розвитку економіки, що характеризують вплив глобальних викликів на її стійкість. Запропоновано авторське визначення сутності глобальних викликів.

Ключові слова: світова економіка, національна економіка, стійкість економічної системи, глобальні виклики, шокові впливи.