Гербст О. Економічна природа процентної ставки: генезис наукової думки. Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2017. № 6. С. 101-107. Серія. Економічні науки.

УДК 330.14:336.78

ГЕРБСТ Ольга,
аспірант кафедри банківської справи

ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ПРОЦЕНТНОЇ СТАВКИ:
ГЕНЕЗИС НАУКОВОЇ ДУМКИ

Розглянуто еволюцію наукової думки щодо природи процентної ставки і зміни трактування її сутності від моменту зародження товарно-грошових відносин до становлення фінансових ринків та формування грошово-кредитної політики держави. Сформульовано важливість розуміння сутності процента для подальшого його використання як інструмента грошово-кредитної політики центрального банку.

Ключові слова: процент, процентна ставка, товарно-грошові відносини, грошово-кредитна політика.