Шестопалова Л. Поняття вини в українському праві. Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2017. № 3. С. 5-15. Серія. Юридичні науки.

УДК 343.144 (477)

ШЕСТОПАЛОВА Людмила,
к. юрид. н., с. н. с., професор кафедри загальноправових дисциплін

ПОНЯТТЯ ВИНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВІ

Розглянуто науково-теоретичні, законодавчі і практичні юридичні підходи до поняття вини як міжгалузевого інституту права та суміжних з ним понять, варіативність (парність) уживання однокореневих термінів цього смислового гнізда в юридичних текстах, наведено їх приклади. Обґрунтовано та запропоновано уніфікований підхід до вибору та правильного застосування в праві юридичних термінів цього смислового гнізда.

Ключові слова: вина, винний, винуватий, винуватість, обвинувачений, обвинувачення, правнича лінгвістика, провина.