Мережко Н., Караваєв Т., Калуга Н. Подолання бар’єрів у міжнародній торгівлі через спрощення митних процедур. Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2018. № 3. С. 5-20. Серія. Економічні науки.

УДК 339.543 (477)

МЕРЕЖКО Ніна,
д. т. н., професор, завідувач кафедри товарознавства та митної справи

КАРАВАЄВ Тарас,
д. т. н., доцент кафедри товарознавства та митної справи

КАЛУГА Ніна,
к. х. н., доцент кафедри товарознавства та митної справи

ПОДОЛАННЯ БАР’ЄРІВ У МІЖНАРОДНІЙ ТОРГІВЛІ
ЧЕРЕЗ СПРОЩЕННЯ МИТНИХ ПРОЦЕДУР

Проаналізовано основні напрями спрощення і гармонізації митних процедур в Україні з використання інформаційних технологій в рамках структури «Електронна митниця». Проведено оцінку сучасного стану та перспектив використання про­цедури електронного декларування, здійснення митного контролю та оформлення за принципом «єдиного вікна», застосування митного пост-аудиту, функціону­вання інституту уповноваженого економічного оператора. Охарактеризовано переваги та наслідки спрощення митних процедур для розвитку партнерства «митниця–бізнес».

Ключові слова: митні процедури, митниця, «Електронна митниця», «єдине вікно», митний пост-аудит, вибірковість митних процедур, система аналізу та управління ризиками.