Волосович С., Клапків Л. Детермінанти виникнення та реалізації кіберризиків. Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2018. № 3. С. 101-115. Серія. Економічні науки.

УДК 330.131.7:004.946.5

ВОЛОСОВИЧ Світлана,
д. е. н., професор, професор кафедри фінансів

КЛАПКІВ Любов,
к. е. н., старший викладач кафедри фінансів

ДЕТЕРМІНАНТИ  ВИНИКНЕННЯ
ТА РЕАЛІЗАЦІЇ КІБЕРРИЗИКІВ

Виокремлено причинно-наслідковий, секторальний та інструментальний підходи до визначення дефініції кіберризиків. Запропоновано розглядати кіберризики у широкому та вузькому розумінні. Систематизовано кримінальні та некримінальні джерела кіберризиків. Проаналізовано явища кібератака та кіберінцидент як основні інструменти реалізації кіберризику. Виявлено кіберзагрози для зовнішньої торгівлі. Досліджено основні кіберінциденти глобального масштабу.

Ключові слова: кіберризик, кібератака, кіберзагроза, кіберінцидент.